Aktuality

Drahomír Osvald na Slovakia Ringu

Drahomír Osvald na Slovakia Ringu

16.05.2016

Závodník Drahomír Osvald tiež testoval na Slovakia Ringu, prečítajte či to dopadlo úspešne.

Ako by ste sa v skratke predstavili?
Volám sa Drahomír Osvald, MX5 Cup jazdím druhý rok. Prvý rok som mal premiéru MX5 Cupu a závodné auto bola pre mňa ako taká väčšia motokára. A tento druhý rok má byť viacej jazdcov, takže to bude o to zaujímavejšie. Minulý rok som skončil celkovo ako tretí, tak uvidíme ako dopadne tento rok. Keďže bude väčšia konkurencia, tak výsledok nebude asi až taký dobrý pravdepodobne :))). Ale každopádne je to veľká zábava.

Ako ste vlastne začali?
S motoršportom som začínal okolo roku 2009 a vtedy som chodil ešte na autoslalomy a potom som jazdil amatérske kopce, vtedy ešte TatryDonauCup. A potom neskôr prišla možnosť jazdiť v rámci SOP a to som využil. Najmä preto, že hlavne kvalitou, rozpočtovo aj konkurenciou je to pre začínajúcich jazdcov úplne perfektný seriál. A potom prišiel teda MX5 Cup a tu teda som :).

Ako sa vám dnes jazdilo?
Zatiaľ sa mi jazdilo dobre, mám za sebou jeden a pól hodiny. Je to môj prvý kontakt po zime, ale auto ide výborne. Trať sa nezmenila, je stále rovnaká :))), ale je to dobré. Pocit z auta je dobrý a vyzerá to, že sezóna bude výborná.


Máte nejaké plány do budúcnosti?
Plány do budúcnosti? Tak to uvidíme :). Tento rok je to MX5 Cup. Na rok uvidíme, možno skúsim niečo aj o level vyššie alebo opäť MX5, ale nič ešte nie je isté. Teraz mám prioritu túto sezónu.

Viete o niečom čo by ste chceli vylepšiť?
Tak akoby som to povedal - potreboval by som stolára, lebo mám drevenné ruky :))), a tam na tých najlepších jazdcov strácam, takže viem, kde treba naozaj zapracovať. Teda najmä na technike. A pôjde to lepšie, síce časy idú pomaly dole, pomaly sa zrýchľujem, ale stále je tam ešte nejaká medzera.


Prezraďte nám niečo o vašom tíme?
Ja jazdím na prenajatom aute, čo vidím ako dosť výhodu. Prídem a mám kompletne pripravené auto, taktiež mám k dispozícii mechanika. Prídem, poviem čo potrebujem zmeniť alebo vylepšiť a kompletne sa o mňa postarajú.


A pre všetkých čo ešte nenašli odvahu, prezradťe vaše začiatky s jazdením?
Ja som od malička inklinoval k motoršportu a keď sa naskytla príležitosť a bolo už aj nejaké to finačné zabezpečenie, tak som si to skúsil a chytilo ma to a už nepustilo :))).

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop