Aktuality

Marián Polónyi a jeho pohľad na motoršport

Marián Polónyi a jeho pohľad na motoršport

02.02.2016

Marián Polónyi sa na Slovenskom okruhovom poháre za rok 2015 umiestnil na 3. mieste v triede 3. Prečítajte si jeho pohľad na motoršport a jeho začiatky.

Ako by ste sa nám v krátkosti predstavili?
Volám sa Marián Polónyi. Pochádzam zo Šale a mám 49 rokov. Motoršport ma zaujímal už dlho a v podstate som začal tak, že v jednom týme som robil mechanika. Bol to český tým Palmy motoršport a Xtreme racing, robili aj Dakar a vytrvalostné závody a vlastne som sa okolo toho pohyboval a nakoniec som si kúpil auto a začal som jazdiť.


A čo vaše motoršportové začiatky? A prečo ste si ho vlastne vybrali?
Motoršport som si vybral, pretože som chcel už veľmi dávno jazdiť. No aj predtým som športoval, robil som kanoistiku od detstva, lyžujem, neskor aj námorný yachting, ale ten motoršport bol dlho neodsiahnuteľný, lebo som nevedel, kde mám začať ako mám začať, s akým autom
a dalo sa povedať, utopil som sa v tejto problematike. No ale úplne náhodne som sa zoznámil s českým motoršportovým týmom, začal som s nimi jazdiť na závody a vtedy som vlastne zistil, že čo všetko k tomu potrebujem, a nakoniec som zistil, že to bolo veľmi jednoduché, len v mojom okolí nikto nebol kto by sa tým zaoberal a tak som nemal odkiaľ čerpať.


Vedeli by ste povedať váš najkrajší moment za vašu kariéru?
Najkrajší moment bol ten, že hneď v prvých závodoch  som bol na bedni (pre nezasvätených bolo to umiestnenie :). Boli to moje prvé závody v živote a bola to veľká náhoda ze som dojazdil,  boli to prvé preteky v sezóne a bola ešte zima a chladno a veľa jazdcov povypadávalo, a ja som bol ako nováčik opatrný. No a vlastne tou mojou opatrnosťou som dojazdil moje preteky. A tak na konci som zistil, že som sa umiestnil druhý. A toto bol pre mňa taký pocit ktorý ma velmy povzbudil, lebo vidím, že veľa ľudí jazdí roky a nikdy sa nedostane ani na pódiové umiestnenie a ja by som takú výdrž nemal, kebyže nemám nejaké umiestnenie by ma to nebavilo. Ale bol som z toho veľmi nadšený a to ma potom poháňalo vpred. Samozrejme, že boli preteky a dokonca aj viaceré, kde som bol 5,6 alebo som vypadol, ale tá prvá skúsenosť bola rozhodujúca. 

 

Ktorý pretek bol pre vás ten najkrajší/najlepší?
Nasledujúci rok bol pretek na Slovakiaringu tiež na začiatku roka, kde som obidva preteky vyhral, kde som bol 2krát prvý, čo hodnotím ako veľmi podarený závod.


A čo vaše plány do budúcna?
Tak budúci rok ešte plánujem jazdiť v tejto triede čo som jazdil, čo sú 3litre. No a potom by som chcel skúsiť neskôr vyššiu kategóriu.

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop