Aktuality

Peter Hrivnák a jeho testovanie na Slovakia ringu

Peter Hrivnák a jeho testovanie na Slovakia ringu

21.04.2016

S Petrom Hrivnákom sme sa rozprávali počas testovacieho dňa na Slovakia ringu. Na Veľký piatok 25. marca organizátori Slovenského okruhového Pohára umožnili jazdcom si vyskúšať techniku ešte pred prvým podujatím. Prečítajte si ako to išlo Petrovi. 

 

Ako by ste sa v skratke predstavili?

Volám sa Peter Hrivnák a okruhom sa venujem cca 3 roky. Popritom pracujem v reštauračnom zariadení, takže je to taký iný smer. Toto je pre mňa naozaj taký koníček, by som povedal. No a začali sme sa tomu venovať trochu viac naplno, tak uvidíme túto sezónu ako to dopadne. Kúpili sme dve autá a uvidíme ako sa nám bude dariť a čo dosiahneme.

Ako sa vám dnes jazdilo?

Ešte som nejazdil, ale prichystal som dve autá, ktoré sme pripravovali na sezónu a tie sme dali na jazdenie druhým kolegom, ktorí ich skúšajú. A ja som ešte nejazdil z toho dôvodu, lebo auto, ktoré som si ja zakúpil, a odišiel mu diferenciál, takže som musel prerušiť a teraz si idem až zajazdiť (13,00).


Máte nejaké plány do budúcnosti?

Chcel by som svoje jazdenie ďalej rozvíjať a uvidíme ako to aj finačne ďalej pôjde, pretože je to trochu aj náročný koníček. Ale podstatné je, že by sme sa tomu chceli venovať čo najviac. No a v poslednej dobe nechystám zmenu auta, pretože mám teraz také novšie - presedlal som do väčšieho auta čo sa týka obsahu a dnes som ho vlastne bol testovať. Na dráhe sa správa výborne, len teda kedy mi neodišiel ten diferenciál.


Prezraďte nám niečo o vašom tíme?

Mám v tíme niekoľko chlapcov a sú veľmi dobrí väčšinou všetci pochádzajú z Dunajskej Stredy a venujú sa tomu, sú to všetci automechanici a podstatné je to, že ich to baví.


A pre všetkých čo ešte nenašli odvahu, prezradťe vaše začiatky s jazdením?

K motoršportu som sa dostal cez p.Sikharta, ktorý to organizuje, sme sa nejak zoznámili a vlastne on mi navrhol, že či to nechcem vyskúšať. Prvý rok to bol iba tak, že sme sa zoznamovali s prostredím ako to celé je a potom som sa začal tomu ešte naplno venovať a takto to vlastne skončilo - mám vlastne nejakých 5 aút, tak uvidíme ako to pôjde ďalej.

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop