Aktuality

Slovakia Ring 18.10.2013 - report

Slovakia Ring 18.10.2013 - report

31.10.2013

Ak ste mali čas a v piatok 18. Októbra ste sa zatúlali na Slovakia Ring, možno ste zostali prekvapení. Na tento dátum bolo naplánované posledné kolo Slovenského Okruhového Pohára.

Pri pohľade na dráhu, kde dve BMW Aplina B6 Attilu Bártu a Gregora Zsiga naháňajú Mercedes SLS AMG Rudolfa Machánka, za nimi letí BMW Z4 GTR od Procházkovcov a dve BMW M3 GTR s Tomášom Erdélyim a Martinom Juhásom, začnete pochybovať. Ginneta G50 Milana Valáška plus niekoľko ďalších silných áut im zatápa v každej zákrute a pochybnosti sa ešte prehlbujú.

V druhej skupine si svoje preteky nárazník na nárazník užívajú legendárny Julo Konček a Peter Jureňa na okruhových špeciáloch Vauxhal Vectra, za nimi ex WTTC BMW Petra Schobera, v závese vidíte trojičku rýchleho Civicu, okruhového Clia, ktoré sa už na Clio ani nepodobá a v späťáku vidí nalepenú Alfu 147.

Za mikrofónom počujte známy hlas. Pri pohľade bližšie zistíte, že komentátorom podujatia je Andrej Studenič.

Aj takto môže vyzerať podujatie, ktoré bolo ešte v marci v plienkach. Na v poradí štvrtých pretekoch seriálu SOP sa na dráhe Slovakia Ringu preháňalo 41 zaregistrovaných jazdcov. Mimoriadne kvalitné štartové pole bolo zárukou mimoriadnych výkonov. Až na jeden drobný incident ešte počas voľných jázd, bolo na trati cítiť vzájomný rešpekt, no nikto nikomu nič nedaroval zadarmo.

V priloženom odkaze si môžete pozrieť výsledky po kategóriách >>  Slovakia Ring 18.10.2013 - Výsledky

Nabudúce predstavíme prvých víťazov jednotlivých kategórií Slovenského Okruhového Pohára.

 

GALÉRIA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop