Aktuality

Slovakia Ring 28.6.2013 - report

Slovakia Ring 28.6.2013 - report

SOP / 30.06.2013

Tisíce koní pod kapotami okruhových špeciálov sa popreháňali na Slovakia Ringu v treťom kole Slovenského Okruhového Pohára.

V piatok, 28. júna 2013 už tradične nevyšla predpoveď počasia, ale slnečný deň nikomu neprekážal.

Už od úvodnej kvalifikácie v kategórii do 2000 cm3 dominovala legenda Slovenského motoršpotu, ktorou nie je nikto iný, ako Julo Konček. S prehľadom vyhral aj prvé preteky. Jeho absenciu v druhých pretekoch využil premiant triedy Peter Schober, ktorý je na najlepšej ceste vyhrať triedu v celkovom poradí v tomto úvodnom ročníku. Maťo Krška pobosoroval všetky Cliá a skončil tretí. Dve poľské Clia nedorazili na preteky, Alex Šuhajda skončil v štrku, Jiří Konečný mal defekt a Braňa Bučka zradili pneumatiky. V druhých pretekoch už Maťo K. toľko šťastia nemal a pri predbiehacom manévri jeho auto kolidovalo s Cliom Vila Nemčka. Obe autá zostali "pokrčené“, ale pojazdné. Divácky zaujímavý súboj viedli medzi sebou Jiří Konečný a Alex Šuhajda, nakoniec prišli v tomto poradí za víťazom P. Schoberom.

Milan Valášek prišiel s rýchlym a krásnym vozom Ginneta G50. Ich spoločná premiéra v Slovenskom Okruhovom Pohári znamela dominanciu v triede do 3500 cm3. Vyhrali v oboch pretekoch. Krásny súboj v tejto triede zviedli v prvom preteku s Martinom Juhásom, Sergejom Paulavetsom a Liborom Šichtařom. V tomto poradí skončili prvé preteky. V druhých sa Libor Šichtař prebojoval na druhé miesto a Sergej Paulavets si zopakoval tretie miesto. Martin Juhás z preventívnych dôvodov, z obavy poruchy motora, v druhých pretekoch nenastúpil.

V najsilnejšej triede využil technickú prevahu jeho Mercedesu SLS GT3 AMG Rudolf Machánek. Nenechal nikoho na pochybách, že bude najrýchlejší už od kvalifikácie. Druhé miesta do spoločného týmu priniesol Ján Kudrnáč na Porsche 911 GT3 RS. Tomáš Erdélyi s prenajatým BMW E92 GT4 výkonovo na prvých dvoch menovaných stačiť nemohol, ale dve tretie miesta určite potešili aj majiteľa auta Roberta Šenkýřa. Navyše súboj Tomáša s Milanom Valáškom v druhom preteku zdvíhal všetkých zo stoličiek.

V triede otvorených áut sa zúčastnili len dve KTM X-BOW a rýchlejším bol Miroslav Šimon.


O víťazoch tried sa rozhodne na posledných pretekoch na Slovakia Ringu 18. Októbra 2013.

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop