Aktuality

Slovakia Ring privíta tretie kolo Slovenského Okruhového Pohára

Slovakia Ring privíta tretie kolo Slovenského Okruhového Pohára

SOP / 19.05.2014

Pestré štartové pole, silná konkurencia, alebo napínavé súboje na trati. Toto všetko prináša Slovenský Okruhový Pohár. Mladí jazdci tu získajú skúsenosti a rozvinú svoj talent, profesionáli zase môžu otestovať techniku a trénovať aj mimo svojich seriálov a súťaží za nízke náklady.

Tretie kolo Slovenského Okruhového Pohára prinesie výbornú atmosféru na Slovakia Ring, kde si pretekári vyskúšajú novú podobu najdlhšieho variantu okruhu. Jediný profesionálny okruh na Slovensku privíta jazdcov netradične vo štvrtok 29. mája. Organizátori tým sledujú zámer, aby sa jazdci a tímy zabavili na trati a zároveň mali plnohodnotný víkend, kedy sa môžu venovať rodine, alebo iným aktivitám.
Mnohí z vás vedia, že Slovakia Ring prešiel počas zimy rekonštrukciu, kedy upravovali výšku druhého horizontu. Ak sa pýtate, čo ich k tomu viedlo, máme pre vás jednoduchú odpoveď. Bola to bezpečnosť, ktorá musí byť na prvom mieste. Nezriedka sa stávalo, že silné a rýchle autá leteli za druhým horizontom aj 20 cm nad dráhou. Autá potom pristáli ďaleko za horizontom, čo mohlo skončiť škaredou nehodou, pretože nasleduje prudká pravá zákruta. Slovenský Okruhový Pohár, ako jeden z prvých seriálov umožní jazdcom zmerať si sily na zrekonštruovanom variante 4 Slovakia Ringu. Opäť ponúkne dva 20 minútové preteky s letmým štartom, ktorým bude predchádzať voľný a meraný tréning.


Pretekári začínajú kolo na 5922 m dlhom variante 4 na veľmi dlhej cieľovej rovinke, ktorá ich privedie do prvej pravotočivej zákruty. V nej veľmi skoro pridávajú plyn a prechádzajú prvým horizontom. Pokračujú rýchlou pravou zákrutou, kde sa na výjazde nechávajú vyniesť až na vonkajší obrubník. Nasleduje znížený druhy horizont, za ktorým jazdci tvrdo brzdia do pomalej pravej zákruty. Plný plyn cez dvakrát zlomenú ľavú zákrutu a pretekári prichádzajú do dlhej pravej. Za ňou sa jazdci dostávajú do najťažšieho miesta okruhu, kde v musia brzdiť v pravej zákrute, ktorá sa pomaly zatvára. Musia si pripraviť dobrý výjazd, aby dokázali prejsť nasledujúcu ľavú zákrutu čo najrýchlejšie. Potom tvrdo brzdia do najpomalšej ľavej zákruty na okruhu. Nasleduje krátka rovinka a rýchla ľavá zákruta, ktorá dovedie jazdcov na tretí horizont. Pretekári potom brzdia dole kopcom do kombinácie ľavej, pravej a ďalšej ľavej zákruty. Dlhá rovinka cez posledný horizont nasmeruje autá do poslednej zákruty. Tá nie je veľmi jednoduchá, pretože má dva vrcholy a veľmi ovplyvňuje rýchlosť na cieľovej rovinke. Jazdci prejdú cieľom a majú za sebou jedno okolo na Slovakia Ringu.
Koniec mája si pre účastníkov Slovenského Okruhového Pohára pripraví teploty približne 20°C, no oblačné počasie môže so sebou priniesť aj dážď. Veríme, že ani pravdepodobnosť dažďa pretekárov neodradí a prídu ukázať svoje jazdecké umenie na Slovakia Ring.

Tretie podujatie Slovenského Okruhového Pohára ponúkne jazdcom zaujímavý program. Registrácia na preteky už beží na stránke seriálu www.okruhy.sk. Nezabudnite si pozrieť časový harmonogram:
7:15 – 8:30 administratívne a technické preberanie
8:35 – 8:45 povinná rozprava jazdcov
9:00 – 10:00
20min. voľný tréning pre STC (small touring cars)
20min. voľný tréning pre BTC (big touring cars)
20min. voľný tréning pre OFC (open and formula cars)
10:00 – 11:00
20min. meraný tréning pre STC
20min. meraný tréning pre BTC
20min. meraný tréning pre OFC
11:00 – 11:30 preteky č. 1 STC
11:30 – 12:00 preteky č. 1 BTC
12:00 – 12:30 preteky č. 1 OFC
12:30 – 13:00 preteky č. 2 STC
13:00 – 13:30 preteky č. 2 BTC
13:30 – 14:00 preteky č. 2 OFC
14:30 – 15:00 odovzdávania cien
Štartovné môžu jazdci zaplatiť dvoma spôsobmi, buď na účet Slovenského Okruhového Pohára do 14 dní pred pretekmi, alebo registrovaní jazdci priamo na mieste:
• Štartovné uhradené na účet organizátora 14 dní pred pretekom 139,- eur
• Štartovné pre prihláseného jazdca hradené na mieste 159,-eur

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop