Aktuality

Slovenský okruhový pohár sa v svojej tretej sezóne otvára licencovaným jazdcom.

Slovenský okruhový pohár sa v svojej tretej sezóne otvára licencovaným jazdcom.

SOP / 27.02.2015

Slovenský okruhový pohár sa v svojej tretej sezóne otvára licencovaným jazdcom.

Pre zahraničných a jazdcov bez licencie je tých zmien menej. Budú naďalej jazdiť Okruhový pohár s volným tréningom, dvomi kvalifikáciami a dvomi ostrými pretekmi v jednom dni.

Kedže už niekolko rokov sa jazdí “menší” majstrák v rally, nazývaný SRP( Slovenský rally pohár) a na kopcoch SKP ( Slovenský kopcový pohár) bolo logickým vyústením vypísanie SOP. Rozdielom oproti velkým majstrákom je najmä to, že v discipínach sa nevyhlasujú Majstri Slovenska ale Víťazi pohára. V rally jazdia o niečo menej kilometrov, na kopcoch sú identické trate ale všeobecne sa jedná o zjednušenie technických pravidiel a akceptácia aj starších homologácii sedačiek, pásov či výstroja jazdcov.

Pre rok 2015 je vypísaný Slovenský okruhový pohár (SOP) pre súťažiacich a jazdcov s medzinárodnou alebo národnou licenciou pre PAO ( preteky automobilov na okruhoch) vydanou SAMŠ alebo národnou licenciou SAMŠ s obmedzením pre SOP.

Ak som doteraz licenciu nemal ako ju získam? Pomerne jednoducho. Pošlem žiadosť mailom alebo zavolám na sekretariát SAMŠ v Nitre a požiadam o zaslanie zdravotného preukazu( ak ste z Bratislavy alebo okolia, preukaz si môžete vyzdvihnúť v Racing-shope na Ivánskej ceste 2). Ten treba dať potvrdiť lekárovi. Zároveň na stránke www.sams-asn.sk v sekcii ltačivá si vytlačím prihlášku za člena SAMŠ a Žiadosť o vydanie licencie jazdca, ktorú tiež dám potvrdiť u lekára.
Licencia na naše preteky stojí 50,- EUR. Vyplnenú a lekárom potvrdenú žiadosť, zdravotný preukaz a 50.- EUR si prinesiem na prvé preteky, kde prebehne krátke školenie delegovaným športovým komisárom SAMŠ. Po jeho absolvovaní môžete hneď na prvých pretekoch štartovať. Licencia bude vydaná dodatočne( plastová kartička).

 

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop