Aktuality

SOP je v polovici tretej sezóny

SOP je v polovici tretej sezóny

SOP / 25.05.2015

Slovenský Okruhový Pohár vo svojej tretej sezóne priniesol niekoľko noviniek. V Brne sme ukončili prvú polovicu sezóny a druhú začneme 9. júla na Pannonia Ringu.

 

Sezóna tradične začínala na Slovakia Ringu. Okrem silného vetra nič nezabránilo dôstojnému otvoreniu a jazdci prišli s vylepšenou a zrepasovanou technikou. Samozrejme, ako to už na prvých pretekoch v sezóne býva, občas technika zaštrajkovala a mali sme pomerne veľa odpadlíkov.

Na Slovakia Ringu sme sezónu odštartovali s ohlasovanými zmenami. Jednou z nich bolo pridanie druhej kvalifikácie, čo prispelo k zdramatizovaniu druhých pretekov. Jazdec, ktorému sa nevydarila prvá kvalifikácia a v prvých pretekoch štartoval z hĺbky pola, môže všetko ešte napraviť v tej druhej a druhé preteky absolvovať z lepšej východiskovej pozície.

Novinkou sú cupovky. Rozbehli sme seriál Fiasta Cup a MX-5 cup, v ktorých tieto autá oživili štartové pole v nižších kubatúrach. Na záver dňa si to v MX-5kách na trati rozdáva štvorica motoristických novinárov, ktorí nám týmto spôsobom pomájú v medializácii SOP. Mnohí si určite všimli reportáže v časopisoch BREAK, TREND, televízne relácie v spravodajstve RTVS, na SPORT5, DIGI Sporte či Slovaksporte a na portáli TOPSPEED. 

 

 

Minuloročné preteky na Pannonia Ringu boli považované za najlepšie najmä vďaka skvelej atmosfére. Ani tento rok Pannonia nezostala svojej povesti nič dlžná. Výborné počasie a technicky náročná trať sa postarali o výborné preteky plné dramatických súbojov.

Májové Brno si nenechalo ujsť 65 jazdcov. Opäť nás nesklamolo počasie. Prišlo niekoľko nových jazdcov, ktorí oživili seriál svojou technikou a jazdeckým umením.

V novinkách musíme spomenúť spoluprácu so SAMŠ (Slovenská Asociácia Motoristického Športu), ktorá umožňuje jazdcom s licenciou jazdiť v rámci seriálu svoje samostatné šampionáty.

Za veľké negatívum považujeme účasť formúl v triede 7. Triedu 7 sme vzhľadom na veľmi nízku účasť nechceli pre sezónu 2015 otvárať. Počas zimy sme mali mnoho uistení od jazdcov, že sa seriálu chcú a budú zúčasťňovať. Žial realita nám ukázala opak a jediným pravidelným účastníkom zostal p. Nižňanský. Tento fakt nás prinútil ku kroku, ktorý sme plánovali ešte pred začiatkom šampionátu a to je úplne zrušenie triedy formulových monopostov. Týmto sa p. Nižňanskému chceme ospravedlniť za znemožnenie ďalej v našom seriáli štartovať vo formulovom voze. Zrušenie tejto triedy nám umožní podstatne väčšiu variabilitu v časovom pláne pretekov. Podstatne jednoduchšie bude aj riešenie prípadných časových sklzov v prípade kolízií či znečistení trate a pod. Navyše nám to umožní pre všetkých ostatných jazdcov uvoľniť v časovom harmonograme blok voľných tréningov.

 

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop