Aktuality

Testovanie v podaní Igora Végha

Testovanie v podaní Igora Végha

27.04.2016

Ďalší s rozhovorov Vám prinášame s jazdcom Igorom Véghom. Ten Vám prezradí ako sa mu darilo na Veľký piatok, ale čo chystá Ďalej vo svojej jazdeckej kariére. 

Ako by ste sa v skratke predstavili?
Volám sa Igor Végh a jazdím Slovenský Okruhový Pohár. Jazdiť som začal od malička, cca od 12tich rokov. Boli to motokáry a postupom času sa to vyvýjalo ďalej a ďalej. No a teraz teda jazdíme toto - SOP.


Ako sa vám dnes jazdilo?
Dnes iba testujeme, čiže dnes ani poriadne nejazdíme, iba skúmame, že čo musíme doladiť a vylepšovať. A zistili sme, že máme strašne veľa nedostatkov a že odtiaľto môžeme ísť rovno do dielne a robiť na tom, aby to vôbec fungovalo, aby sme vedeli jazdiť.

Máte nejaké plány do budúcnosti?
Pevne dúfam, že sa posuniem ďalej a ďalej, i keď je to teraz ťažké na Slovensku, je ťažké sa niekam dostať teda respektíve posunúť, najmä vďaka finančným prostriedkom. Z môjho pohľadu je to tak, že čím máte viac financií, tým sa vám viacej darí a aj viacej teda vyhrávate.


Viete o niečom čo by ste chceli vylepšiť?
Najlepšie by bolo keby sme sa dostali do situácie, keby všetko fungovalo tak  ako má. Vtedy budú aj časy dobré a vedeli by sme sa aj posunúť hore.


Prezraďte nám niečo o vašom tíme? O vašom aute
Minulý rok som jazdil s Hondou CRX 1.6 a tam som vyhral celkovo a čiže skončil 1. No a tento rok jazdím s tým istým autom, len veľa vecí sa pomenilo. Čo sa týka karosérie napr. odľahčili sme ju a skúšame aj dať výkon hore na tom aute. Ale treba to vyladiť, zatiaľ to je také tréningové.


A pre všetkých čo ešte nenašli odvahu, prezradťe vaše začiatky s jazdením?
No a začal som jazdiť preto, že ma to neskutočne baví. Ťahalo ma to odmalička, najmä tie športy, kde to smrdí benzínom.

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop