Aktuality

Víťaz Peter Žáček v triede 3

21.01.2016

Peter Žáček je víťazom v triede 3 do 3000m3, prečítajte si jeho cestu k motoršportu a aj jeho najintenzívnejšie zážitky.

Ako by ste sa nám v krátkosti predstavili?
Volám sa Peter Žáček, mám 41 rokov a motoršportu sa venujem asi 18 rokov.
V r.1997 som začal s pretekmi do vrchu a na okruhoch v Majstrovstvách SR a Zóny strednej Európy.
Slovenský okruhový pohár idem prvú sezónu viac menej ako tréning a testovanie. Seriál sa mi podaril vyhrať takže som spokojný.
Veľmi sa mi páčil, je tu príjemná atmosféra, skvelá organizácia a pekná konkurencia.

A čo vaše motoršportové začiatky? A prečo ste si vlastne vybrali motoršport?
Začiatky boli veľmi ťažké, začal som dosť neskoro. Prvé auto som šoféroval až v autoškole.
Ako dieťa som zo zadného sedadla sledoval svojho otca za volantom, ktorý jazdil dosť športovo, ale základy techniky mi dal až bývalý pretekár p. Ševčik.
Keďže som som chcel hneď a všetko vedieť, rozbil som veľa áut. A nie len svojich :(
Automobily a motoršport ma baví od detstva a snažím sa robiť to čo ma baví a napĺňa.

Vedeli by ste povedať váš najkrajší moment vo vašej kariére?
Pekných momentov bolo veľa, ale myslím si, že ten najkrajší ešte len príde!
Ale nemôžem zabudnúť ani na dôležitý moment, ked mi môj mladší brat vybavil prvý sponzoring a na kúpu prvého závodného auta. Ďakujem ešte teraz!!