Aktuality

Martin Hlavna - víťaz triedy 8 Ford fiesta cup

Martin Hlavna - víťaz triedy 8 Ford fiesta cup

27.01.2016

Ďalší rozhovor vám prinášame s víťazom triedy 8 Ford fiesta cup - Martinom Hlavnom. Prečítajte si ako začínal, čo ho k motoršportu dotiahlo a hlavne aké sú jeho plány do budúcna.

Ako by ste sa nám v krátkosti predstavili?
Volám sa Martin Hlavna, pochádzam z Trstenej na Orave. A moje krátke jazdecké predstavenie - jazdil som kategóriu cupové autá - Ford Fiesta Cup, bola to moja prvá skúsenosť na okruhoch, okrem iného sa mi podarilo vyhrať a ešte k tomu to bola výborná zábava, presne ako som očakával ako by to mohlo byť. Takže ma to dosť naplnilo, potešilo a teda aj motivovalo, aby som v tom mohol pokračovať a ísť ďalej ďalší rok.


A čo vaše motoršportové začiatky? A prečo ste si ho vlastne vybrali?
V podstate k motoršportu som sa dostal od mala. Videl som niečo v televízii a vždy ma to fascinovalo a potom nejaký priamejší kontakt boli motokáry. Najprv to bolo len tak s kamarátmi zábava a potom trošku aj súťažne. A následne, keď som mal vodičák potom prišli aj nejaké autoslalomy a šprinty a podbné amatérske preteky do vrchu. A nakoniec som úplne tomu prepadol.

Keď som ešte nemal vodičský preukaz tak som zašal jazdiť downhill(zjazd) na bicykli bolo to rýchle a zároveň adrenalínové, bola to zábava a tomu som sa venoval pokiaľ neprišlo na ten motoršport. Downhill som potom opustil, pretože motoršport je dosť finančne náročný šport a aspoň zo začiatku sa nedá ťahať oboje, ak nemáte sponzorov, tak to nejde.


Vedeli by ste povedať váš najkrajší moment za vašu kariéru?

No myslím, že práve túto sezónu práve na Fiesta Cupe v rámci okruhového pohára boli perfektné momenty, keď sme bojovali o prvé miesto s chalanmi. Bolo to veľmi tesné a nikdy som nezažil niečo také. Poradie sa stále menilo a bavilo ma to veľmi. Bola to taká pravá radosť, zábava z toho.

A čo vaše plány do budúcna?
Určite hej. Chcel by som pokračovať v okruhoch a skúsiť aj rallye podľa možností. Uvidíme ako to bude fungovať, ale okruhy ma najviac lákajú, ak by sa mi dalo v nich pokračovať, tak určite budem! Taktiež ma lákajú aj európske šampionáty.

comments powered by Disqus

Hlavní partneri:

Jopi Intercars Racing shop